Metoda Domana a język polski

19-03-2014

JAK DOSTOSOWAŁAM METODĘ DOMANA DO POLSKIEGO JĘZYKA

Gwoli wyjaśnienia pracę  rozpoczęłam z dwulatkiem. Po pierwsze pomyślałam jaki ma być efekt na końcu. Chodziło o przygotowanie do czytania książek. Więc najpierw powstały historie  oparte o rzeczywiste wydarzenia i przygody prawdziwych dzieci. Dopasowanie książek do świata małych dzieci sprawia, że dzieci chcą czytać bo to co się dobrze czyta to historie, a karty są tylko pomocą do osiągnięcia celu.  Kupowalam dostępne na rynku karty do nauki Domanem, ale  dwuletniej córki nie interesowały abstrakcyjne słowa. Czytaj dalej…

Zestawy dostępne w Irlandii!

13-12-2013

Uruchamiamy sprzedaż zestawów “Umiem Czytać” na terenie Irlandii.

Wystarczy zrobić zakup na naszej stronie  –> http://www.szkolatalentow.com/products-page

W mailu otrzymają Państwo informacje dotyczące płatności.

Do końca grudnia mamy promocyjną cenę:

€ 48 za dwa zestawy (Poziom1+2)

€ 31 za jeden zestaw.

do tego darmowa przesyłka do końca roku!

Recenzja naszych materiałów na portalu CzasDzieci.pl

13-12-2013

Przypadkiem trafiliśmy na tę recenzję. Bardzo miło czyta się takie pozytywne słowa. Autorka artykułu doskonale ujmuje istotę czytania globalnego. Nauka czytania jest dla małego dziecka równie naturalna jak nauka mówienia i może być odpowiedzią na jego chęć poznawania świata, co nam rodzicom bardzo ułatwia życie :)

Podczas spaceru, wizyty u lekarza, zakupów czy innych codziennych czynności dzieci proszą nas o przeczytanie i pytają o znaczenie wszechobecnych piktogramów i haseł widniejących na banerach reklamowych, wykazując tym samym chęć do nauki i poznawania otaczającego świata. Ku naszemu zdziwieniu, po pewnym czasie są w stanie rozpoznać grupy tych samym wyrazów w innych miejscach i czytają je, oczekując pochwał(…)

Więcej na http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,1921ef9-zestaw_do_nauki.html

napisali o nas w Gościu Niedzielnym

13-12-2013

W lubelskim wydaniu “Gościa” jest artykuł o naszej pasji, czyli pisaniu książek dla dzieci i tworzeniu pomocy edukacyjnych.

Ale niech was nie zmyli nieco przewrotny tytuł. W artykule przekonujemy, że chcąc wychować geniusza, robimy dziecku krzywdę. Wczesna nauka czytania powinna być czymś równie naturalnym jak codzienny spacer. Jednym z elementów wspólnego dnia. Powinna być dla dziecka wyczekiwanym czasem zabawy z rodzicami a nie nudną rutyną.

A wtedy efekty przejdą wasze najśmielsze oczekiwania!

link do fragmentu artykułu: http://gosc.pl/doc/1800189.Patent-na-geniusza

Pozytywna opinia na portalu Tolle.pl

22-11-2013

“Bardzo pomaga

Dopóki nie kupiłam tego zestawu, robiłam własne na podstawie wytycznych z książki “Jak nauczyć małe dziecko czytać”. Dobrze, że w końcu pojawiły się gotowe pomoce na naszym rynku. Świetna sprawa. Z własnego doświadczenia zalecam zalaminować zestawy, ponieważ szybko się niszczą.”

http://www.tolle.pl/pozycja/zestaw-do-nauki-czytania-pakiet

Rozpoczęły się zapisy na warsztaty czytania globalnego w Lublinie

18-11-2013

Zapraszamy na warsztaty dla rodziców i nauczycieli prowadzone przez eksperta wczesnej edukacji.

Miejsce: Niepubliczna Szkoła “Skrzydła”

termin: styczeń 2013 (szczegóły po Nowym Roku)

opłata: 250 zł (3-godzinne warsztaty + zestawy “Umiem Czytać” )

http://www.skrzydla.lublin.pl/jak-nauczyc-male-dziecko-czytac

Czytanie dobre dla dzieci – Zwierciadło

18-11-2013

Dlaczego dzieci powinny czytać książki?

Polecam artykuł w Zwierciadle:
“Specjaliści zajmujący się rozwojem dziecka w sposób szczególny podkreślają wpływ czytania na aktywizację pięciu obszarów kompetencyjnych: komunikacji, odpoczynku, inteligencji emocjonalnej, koncentracji i emocji…”
Cały artykuł:
http://zwierciadlo.pl/2013/dziecko-2/wychowanie-dziecko/dlaczego-dzieci-powinny-czytac-ksiazki/2

Pracownicy IAHP pochwalili nasze materiały:)

15-07-2013

Jupiii!! Pracownicy Instytutu we Włoszech widzieli nasze materiały “Umiem czytać”.

Jedna z mam, która stosowała zestawy przysłała do nas taki oto list :

Wczoraj wróciliśmy właśnie z Instytutu Domana w Pizie. Byłam na wykładach. Pokazałam jedną z twoich książek i słowa. Bardzo pochwalili font i to że są 2-stronne. Książkę też. Dla Helenki są już za proste, ale w początkowej fazie są bardzo dobre.

Link do kursu we Włoszech: http://blog.irpue.it/come-aiutiamo/i-corsi/corso-cosa-fare-per-il-vostro-bambino-cerebroleso/

Pełzanie w oceanie

27-08-2010

Julia zaprosiła mnie na pokład. Łódź była wykonana z krzeseł i poduszek. Kiedy dopłynęłyśmy na środek oceanu wyskoczyła z łodzi, zanurkowała w głębiny i pływała wokół łodzi przez ponad godzinę. Pływałam, a w zasadzie pełzałam, razem z nią. Od czasu do czasu mała sprawdzała, czy pływam tak, jak ona na przemian ruszając rękami i nogami… Czytaj dalej…

Kiedy moje dziecko zacznie czytać?

15-08-2010

Podczas jednej z sesji, kiedy układałyśmy zdania z kart Julia powiedziała: Mamo, nie musisz mi pokazywać już słówek, bo ja je wszystkie znam. Teraz mogę czytać książeczki. W czasie, gdy ja zastanawiałam się kiedy Julka będzie czytać globalnie, ona po prostu płynnie przeszła do etapu czytania książeczek. Czytaj dalej…Zostaw komentarz